Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed


Toplumsal İletişimin Önemi , Bayan Sohbet Hatları

| Sohbet Hatları | Kasım 1, 2017

 

Toplumsal iletişim, genel iletişimden farklı olarak insanın çevresel ve içsel olarak kendini tanımlayabilmesi ve karşılığında daha etkin iletişim kurabilmesi döngüsü üzerine kuruludur. Kısacası kendi içinde, kendi besleyen bir olgudur.

Toplum içinde yaşayan insanın kendisini ve çevresini daha iyi tanımasını ve başkaları ile uyumlu ilişkiler gerçekleştirmek için etkileşim kurabilme ve bu etkileşimi geliştirme becerisi bulunan bir iletişim gücüne sahiptir. Bu bağlamda iletişim bir çeşit bilginin paylaşılmasını mümkün kılan ve bir ilişkileşme ve paylaşım süreci olarak da nitelendirile bilinir. Bir toplumda iletişimin kimler arasında,nasıl ve hangi sonuçlarla nasıl gerçekleşeceğini büyük ölçüde o toplumun, toplumsal ve kültürel özellikleri tarafından belirlenir.

Yetişme biçimimiz ve yetiştiğimiz ortamdan tutunda, bulunduğumuz toplumsal seviye, zihinsel aktivitelerimiz, beslenme biçimimiz, kültürel ve sosyolojik yapılarımızın her biri birer unsur olarak iletişim şeklimiz üzerinde etki yaratır.

Bir süreç olarak iletişim,bireyin bir başka bireye yaptığı herhangi bir etki olmasının ötesinde, bir paylaşım eylemidir. Bu nedenle iletişim tek yönlü olmayıp,iki yönlü bir süreçtir. Bizler iletişim süreci içinde sadece mesaj almaz mesaj da göndeririz. Böylece iletişim sürecinde karşılıklı olarak etkilenir ve değişime uğrarız. Bu temelde iletişim kendimizi geliştirmede ve değiştirmede kullandığımız bir araçtır. Ancak, iletişimin amacı karşılıklı anlaşma ve paylaşmayı sağlamak olmak ile birlikte ve bunun her zaman gerçekleşmediğini ve günümüzde bir iletişi(sizlik)oluştuğunu da bilmekteyiz. İletişimin bir çok bozucu engelli vardır ve bunlardan bazıları tutarsızlık, güvensizlik,isteksizlik, yetersiz dinleme, aşırı bilgi yükleme, sempatik etkenler, statü, yaş ve cinsiyet uyuşmazlıkları,gürültü ve diğer çevresel etkenlerdir.

Bireylerin yüz yüze iletişimin etkin ve sağlıklı gerçeklemesinde,kuşkusuz iletişimin bozucu engellinde kişisel özellikler en önemlisidir.

İletişim eksikliğini gidermek için bazı yöntemler vardır. Canlı sohbet hatları ise burada devreye iletişim eksikliğinin yarattığı psikolojik baskıyı azaltmak üzere devreye giriyor. Bu özel sohbet numaraları yani canlı sohbet hatları, dakika başı ücret ödenen, kadın partnerler ile konu ve zaman sınırlaması olmadan görüşebildiğiniz hatlardır. Tamamen güvenli ve müşteri gizliliğini esas alan hatlar direk olar partnerler ile iletişim kurmanızı sağlar. Özel sohbet hatları, sohbet hatları, sohbet numaraları ve ya canlı sohbet hatları anahtar kelimeleri ile internet üzerinden ulaşacağınız hizmet numaralarının güvenli olup olmadığını kontrol etmeniz de yarar var.

Bu hizmeti veren özel sohbet hattı, sohbet numarası, özel sohbet hatları ve ya canlı sohbet hattı numaralarına sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 • SOHBET HATLARI

  by on Ocak 7, 2021 - 0 Comments

  Yeni düşlere uyanmak için,eski düşlerden uyanmak gerekir; bazı şeyleri geride bırakamadığımız sürece gelecek ve ya bugün adına bir şeyler yapmamız çok zord...

 • Canlı sohbet hatları

  by on Kasım 13, 2019 - 0 Comments

  Geçmişte yaşadığınız acılara tutunarak yaşamınız da bir kurban olmayı tercih edebilirsiniz ya da yaralarınızı sarıp,yanlış giden şeylerden ders alıp daha d...

 • CANLI SOHBET NUMARALARI

  by on Haziran 28, 2020 - 0 Comments

  Birini bağışlamayı reddettiğinizde hala o kişiden bir şey istemektesiniz ve eğer istediğiniz intikam dahi olsa,bu sizi ona sonsuza dek bağlı kılar. Yazıda ...

 • Yardımseverlik

  by on Haziran 28, 2019 - 0 Comments

  Yardım severlik; Yardım etmek insanlara ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olabilmek her insanda aslında olması gereken bir meziyettir ama bir çoğumuzda ma...

 • Özel Alanlar - Sohbet Hattı

  by on Mart 23, 2018 - 0 Comments

  Yaşadığınız belli bir alan var değil mi?Peki hayatın size sunmuş olduğu nefes alabilceğiniz alan ne kadar kısıtlı yada ne kadar iyi hissettiriyor size bu al...

Bulunduğunuz sosyal çevrenizden yakın ilgi görmediğinizden dolayı yaşama hevesiniz kırılmış olma ihtimalini düşünürsek tabi evrensel olarak tüm toplumu içine alacak bir boyuta ele alıyorum bu durumu işte bu durumda daha az ilgi görmek ve ikinci sınıf sıfatında gösterilmek her zaman ağır bir dışlama olarak görüldüğünden.sohbet numaraları Kendi kabuğunuza çekilme ihtimaliniz çok yüksek düzeye ulaşır.Ama artık bu durumlardan kurtulmanın özel bir yolu var.Bunun için yapman gereken sohbet hatlarında sana özel ilgi gösteren arkadaşlara sahip olarak sende bu durumdan kurtula bilirsiniz.Sizde hemen yeni arkadaşlarla tanışmak için hemen arayın ve en özel arkadaşlara sahip olmak.